17. 7. – 18. 7. Monitoring a protipovodňová opatření

Dne 17. 7. v 19:00 byli naši hasiči svoláni kvůli stoupaní hladiny řeky Smědé. Nejprve jednotka preventivně evakuovala dětský tábor v Předláncích, pak  následovala instalace protipovodňových ucpávek, které zabraňují zaplavení zahrad a domů propustky. Jednotka se dále věnovala monitoringu stavu řeky.

Okolo desáté hodiny večer začala řeka klesat. Starosta obce společně s velitelem zásahu rozhodl, vzhledem k příznivé situaci, o zrušení pohotovosti a všichni zasahující se tak mohli okolo jedenácté vrátit do svých domovů.

Kolem půl jedné ráno se hladina řeky Smědé v Bílém potoce začala opět zvedat. Před jednou hodinou ranní byl v Bílém potoce vyhlášen 1.SPA. V 1:10 dosahovala hladina Smědé ve Frýdlantě 100cm a stále stoupala. V 1:18 byla naší jednotce znovu vyhlášena pohotovost. V předláncích na krátkou dobu dosáhla hladina řeky 2.SPA a pak začala řeka klesat. Pohotovost naší jednotky skončila v 5:00 ráno.

Napsat komentář