Archiv pro měsíc: Květen 2018

12. 5. HELICOPTER SHOW 2018

V sobotu ráno jsme zahájili letošní HELICOPTER SHOW ukázkou vyprošťování osob z havarovaných vozidel v součinnosti s asociací dobrovolných záchranářů ČR . Po dopolední ukázce jsme se připravovali na hlavní bod odpoledního programu, kterým byla opět hromadná dopravní nehoda. V letošním roce se jednalo o nehodu dvojice patrových autobusů, z nichž jeden začal po střetu hořet, dále zde bylo několik osob uvízlých v osobních automobilech. Celou ukázku nehody doplňoval útěk přepravovaných osob z eskortního vozu doprovázený střelbou zásahové jednotky. Zraněné osoby byly transportovány sanitními vozy a některé i v podvěsu helikoptér. Naše jednotka nakonec provedla vyčištění pojezdové dráhy od patron zásahové jednotky, tak aby nebyl ohrožen rychlostní závod Karla Abrahama s helikoptérou a sportovním vozem.

Video z hromadné nehody

Helicopter show – první 3 dny

Ve středu 9. května jsme zahájili náš čtyřdenní odborný kurz záchrany osob z vodní hladiny. Cvičení probíhalo na řece v Dolánkách u Turnova. Jednotka nacvičovala záchranu tonoucích osob ze člunu a tzv. tyrolského traverzu. Ve večerních hodinách jsme prováděli výcvik hašení lesních porostů v nepřístupném terénu za pomoci slaňovacích metod. Cvičení probíhalo až do pozdních nočních hodin.

V Dolánkách jsme přespali a ráno jsme se přesunuli na letiště do Hradce. V Hradci probíhalo cvičení na evakuaci osob z železničních prostředků. Po návratu na letiště nás zasáhlo krupobití a rázem jsme měli ve stanu 10 cm vody a veškeré věci promočené. Po tomto přívalovém dešti se cvičení rázem změnilo na ostrý zásah. Ranveje se proměnily v laguny a voda ohrožovala stojící letadla v hangárech. Všechny přítomné jednotky okamžitě nasadily veškeré prostředky k odčerpání vody. Vodu se podařilo vyčerpat v pátek ráno, tak aby nebyla ohrožena technika ani akce pro školy pořádané letištěm na složkami IZS.

Páteční dopoledne jsme prováděli ukázky vyproštování a práci s vrutulníkem pro přítomné děti. Odpoledne jsme se opět vrátili k vagónům a pomáhali při cvičení letecké záchranné služby. Naši členové se aktivně zapojili do práce zachraňovaných osob. Den jsme opět zakončili pozdním příjezdem na letiště a přípravou na další hlavní náročný den.

Odkaz na reportáž Miroslava Vaňury (112):

12. 5. Helicopter SHOW Hradec Králové – BUDEME TAM!!!

BUDEME TAM!!!

Výsledek obrázku pro helicopter show

V sobotu 12. května proběhne od 9:00 hodin na královéhradeckém letišti tradiční podívaná pro širokou veřejnost. Pro diváky bude připraven bohatý program, při kterém si na své přijdou nejen fanoušci letectví, ale také rodiny s dětmi.

V průběhu dopoledne budou probíhat soutěže pro děti a různé ukázky činností na všech stanovištích

Ski Areál Špindlerův mlýn
Rádio Černá Hora
Krajské ředitelství Policie Královéhradeckého kraje
Vězeňská služba – Věznice Rýnovice
JSDH Hradec Králové
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje
SDH Liberec Růžodol, Karlinky, Kněžmost, Višňová, Pilinkov
Water Rescue Liberec
HZS Správa železniční dopravní cesty
Asociace Záchranný kruh
Český červený kříž Pardubice
Celní úřad pro Královéhradecký kraj
TRANS HOSPITAL PLUS s.r.o.
Rodinné pasy
Auparťáček
Capri-Sonne
Záchranná brigáda kynologů Královéhradeckého kraje

28. 4. lezecký výcvik v libereckých kasárnách

Dne 28. dubna se naše jednotka zúčastnila lezeckého výcviku na trenažeru Jakub v libereckých kasárnách.