Archiv rubriky: Výjezdová jednotka

28. 7. 2022. požár lesního porostu

Dne 28. 7. vyjela naše jednotka opět na požár lesního porostu na hranice kunratic a polska. Na místo události byli JSDH Kunratice jako první lokalizovali požár na stejném místě jako před dvěma dny. byli zavedeny dva proudy C. Poté dorazilo družstvo JSDH Frýdlant a HZS Raspenava. Velitel družstva HZS Raspenava převzal velení zásahu a přivolal si dvě vysokokapacitní vozidla družstev JSDH Višňová a JSDH Heřmanice. Družstvo Frýdlant zakládá třetí útoční proud. Družstvo Kunratic odjelo k požární nádrži, vytvořili zde čerpací stanici. Zahájila se kyvadlová doprava vody kterou zajištovali Kunratice, Frýdlant, Višňová a JSDH Raspenava. Příčina vzniku požáru je v šetření.

20. 5. 2022 Dopravní nehoda se zraněním.

Dne 20. 5. Vyjela naše jednotka k dopravní nehodě. Místo události byla rovinka mezi Višňovou a Filipovkou. Po příjezdu na místo hasiči zaujali nárazníkové postavení, zjistily že zraněná osoba je venku z vozidla. Zraněné osobě podali první pomoc a provedli proti požární opatření. Po příjezdu ZZS předali osobu záchranářům. Na místo události dojela dopravní policie a začali vyšetřování, po jeho ukončení hasiči pomáhali uvést komunikaci do provozního stavu.

28. 4. 2022 Dopravní nehoda se zraněním

Dne 28. 4. naše jednotka vyjela na místo události v 12:34 do Vísky. Po příjezdu na místo jednotka zjistila že jde o čelní náraz DZA a osobního automobilu. Zasahující hasiči jako první provedli protipožární zabezpečení po té se osoby za pomocí hasičů vystoupili nemuseli se provádět vyprošťovací práce. Osoby byli předaní ZZS. Příčinu nehody řeší PČR.

29. 3. 2022 Požár-průmyslové, zemědělské objekty, sklady

Dne 29. 3. naše jednotka vyjela k požáru opuštěného průmyslového objektu do Frýdlantu. Na místo události vyjeli jednotky: HZS Raspenava- JPO I, JSDO Frýdlant- JPO II/1, JSDHO Raspenava- JPO III/1, JSDHO Višňová- JPO III/1, JSDHO Pertoltice- JPO III/1, HZS Liberec- JPO I

Fotky poskytnuty od SDH Frýdlant:https://www.facebook.com/Hasi%C4%8Di-Fr%C3%BDdlant-769420416485130

23. 3. 2022 Požár – polní porost

Dne 23. 3. 2022 naše jednotka vyjela k požáru polního porostu do Filipovky. Na místo události vyjelo z naší stanice automobil: Liaz cas 24/2500/400-S2T. Včetně naší jednotky na místo události zasahovali hasiči ze stanic: HZS Raspenava-JPO I, JSDHO Frýdlant – JPO II/1, JSDHO Pertoltice-JPO III/1

23. 2. 2022 Technická pomoc

Dne 23. 2. ve 12:25 vyjela naše jednotka na odstranění spadlého stromu na elektrické vedení, jeden kabel byl pádem přetržený. Jednotka po příjezdu místo zásahu zajistila a vyčkala na pokyn poskytovatele elektrické energie. Po pokynu že elektrická síť v oblasti zásahu je odpojená od elektrické energie, hasiči započali likvidační práci.