Archiv rubriky: Výjezdy

8. 10. 2021 Požár nízké budovy

K požáru neobydleného domu ve Frýdlantu na Liberecku vyjely v neděli 12. září 2021 v 5:30 hod jednotky požární ochrany ze 2. stupně požárního poplachu. Při příjezdu první jednotky byla střecha domu o rozměrech 10×10 metrů zasažena požárem v plném rozsahu.

Z důvodu nestabilních konstrukcí hasiči provedli průzkum budovy a další hasební práce již byly z důvodu bezpečnosti prováděny zejména z výškové techniky. Nasazeny byly celkem 3 vodní proudy. Hasební práce byly velitelem zásahu ukončeny v 8:37 hod.

Na místo události se v dopoledních hodinách vrátily dvě jednotky společně s vyšetřovatelem příčin požárů k dohašení skrytých ohnisek. Předběžná výše škody na střeše je vyšetřovatelem požárů odhadnuta na 500 tis. Kč. Uchráněné hodnoty na majetku 4 mil Kč.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Raspenava, HZS Liberec, JSDHO Raspenava, JSDHO Frýdlant, JSDHO Pertoltice a JSDHO Višňová.

17. 7. – 18. 7. Monitoring a protipovodňová opatření

Dne 17. 7. v 19:00 byli naši hasiči svoláni kvůli stoupaní hladiny řeky Smědé. Nejprve jednotka preventivně evakuovala dětský tábor v Předláncích, pak  následovala instalace protipovodňových ucpávek, které zabraňují zaplavení zahrad a domů propustky. Jednotka se dále věnovala monitoringu stavu řeky.

Okolo desáté hodiny večer začala řeka klesat. Starosta obce společně s velitelem zásahu rozhodl, vzhledem k příznivé situaci, o zrušení pohotovosti a všichni zasahující se tak mohli okolo jedenácté vrátit do svých domovů.

Kolem půl jedné ráno se hladina řeky Smědé v Bílém potoce začala opět zvedat. Před jednou hodinou ranní byl v Bílém potoce vyhlášen 1.SPA. V 1:10 dosahovala hladina Smědé ve Frýdlantě 100cm a stále stoupala. V 1:18 byla naší jednotce znovu vyhlášena pohotovost. V předláncích na krátkou dobu dosáhla hladina řeky 2.SPA a pak začala řeka klesat. Pohotovost naší jednotky skončila v 5:00 ráno.

26. 2. Přetopený kotel v RD – Předlánce

Večer 26. února vyjela naše jednotka k přetopenému kotli v Předláncích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že z kotle uniká vysoké množství páry a teplota kotle je vysoko nad 120°C. Jednotka provedla vybrání hořícího ohniště a následně kontrolovaně upouštěla páru z natlakovaného potrubí.