Archiv autora: Antonín Michoň

8. 10. 2021 Požár nízké budovy

K požáru neobydleného domu ve Frýdlantu na Liberecku vyjely v neděli 12. září 2021 v 5:30 hod jednotky požární ochrany ze 2. stupně požárního poplachu. Při příjezdu první jednotky byla střecha domu o rozměrech 10×10 metrů zasažena požárem v plném rozsahu.

Z důvodu nestabilních konstrukcí hasiči provedli průzkum budovy a další hasební práce již byly z důvodu bezpečnosti prováděny zejména z výškové techniky. Nasazeny byly celkem 3 vodní proudy. Hasební práce byly velitelem zásahu ukončeny v 8:37 hod.

Na místo události se v dopoledních hodinách vrátily dvě jednotky společně s vyšetřovatelem příčin požárů k dohašení skrytých ohnisek. Předběžná výše škody na střeše je vyšetřovatelem požárů odhadnuta na 500 tis. Kč. Uchráněné hodnoty na majetku 4 mil Kč.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Raspenava, HZS Liberec, JSDHO Raspenava, JSDHO Frýdlant, JSDHO Pertoltice a JSDHO Višňová.

17. 7. – 18. 7. Monitoring a protipovodňová opatření

Dne 17. 7. v 19:00 byli naši hasiči svoláni kvůli stoupaní hladiny řeky Smědé. Nejprve jednotka preventivně evakuovala dětský tábor v Předláncích, pak  následovala instalace protipovodňových ucpávek, které zabraňují zaplavení zahrad a domů propustky. Jednotka se dále věnovala monitoringu stavu řeky.

Okolo desáté hodiny večer začala řeka klesat. Starosta obce společně s velitelem zásahu rozhodl, vzhledem k příznivé situaci, o zrušení pohotovosti a všichni zasahující se tak mohli okolo jedenácté vrátit do svých domovů.

Kolem půl jedné ráno se hladina řeky Smědé v Bílém potoce začala opět zvedat. Před jednou hodinou ranní byl v Bílém potoce vyhlášen 1.SPA. V 1:10 dosahovala hladina Smědé ve Frýdlantě 100cm a stále stoupala. V 1:18 byla naší jednotce znovu vyhlášena pohotovost. V předláncích na krátkou dobu dosáhla hladina řeky 2.SPA a pak začala řeka klesat. Pohotovost naší jednotky skončila v 5:00 ráno.

12. 6. Krajská soutěž JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod konané ve Frýdlantu

Dne 12. 6. se naše jednotka zůčastnila Krajské soutěže ve vyprošťování. Naše jednotka se umístila na úctyhodným 3. místě. Od našeho SDH má velkou pochvalu. Dopravní nehodu vyřešili za 19 minut.

7. 3. Sledujte nás nově i na sociálních sítích

Nově nás můžete sledovat i na Instagramu a Facebooku. Můžete nás tam jít podpořit a za odměnu uvidíte co se děje aktualně o pátečních brigádách. Tady jsou odkazy jak na Facebook tak na Instagram: https://www.facebook.com/Dobrovoln%C3%AD-hasi%C4%8Di-Vi%C5%A1%C5%88ov%C3%A1-650255468410653 https://www.instagram.com/sdhvisnova/