Archiv autora: Antonín Michoň

28. 7. 2022. požár lesního porostu

Dne 28. 7. vyjela naše jednotka opět na požár lesního porostu na hranice kunratic a polska. Na místo události byli JSDH Kunratice jako první lokalizovali požár na stejném místě jako před dvěma dny. byli zavedeny dva proudy C. Poté dorazilo družstvo JSDH Frýdlant a HZS Raspenava. Velitel družstva HZS Raspenava převzal velení zásahu a přivolal si dvě vysokokapacitní vozidla družstev JSDH Višňová a JSDH Heřmanice. Družstvo Frýdlant zakládá třetí útoční proud. Družstvo Kunratic odjelo k požární nádrži, vytvořili zde čerpací stanici. Zahájila se kyvadlová doprava vody kterou zajištovali Kunratice, Frýdlant, Višňová a JSDH Raspenava. Příčina vzniku požáru je v šetření.

20. 5. 2022 Dopravní nehoda se zraněním.

Dne 20. 5. Vyjela naše jednotka k dopravní nehodě. Místo události byla rovinka mezi Višňovou a Filipovkou. Po příjezdu na místo hasiči zaujali nárazníkové postavení, zjistily že zraněná osoba je venku z vozidla. Zraněné osobě podali první pomoc a provedli proti požární opatření. Po příjezdu ZZS předali osobu záchranářům. Na místo události dojela dopravní policie a začali vyšetřování, po jeho ukončení hasiči pomáhali uvést komunikaci do provozního stavu.

28. 4. 2022 Dopravní nehoda se zraněním

Dne 28. 4. naše jednotka vyjela na místo události v 12:34 do Vísky. Po příjezdu na místo jednotka zjistila že jde o čelní náraz DZA a osobního automobilu. Zasahující hasiči jako první provedli protipožární zabezpečení po té se osoby za pomocí hasičů vystoupili nemuseli se provádět vyprošťovací práce. Osoby byli předaní ZZS. Příčinu nehody řeší PČR.