Archiv pro měsíc: Červenec 2017

27.7. Povodeň

Dne 27. července ve 4:05 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednotka provedla uzavření propustků a začala s monitoringem řeky. Po půl šesté začaly přijíždět na pomoc ostatní jednotky. Aktuálně v 8:10 byla dosažena kulminace hladiny a řeka začala pozvolna klesat.

21.7. slavnostní předání nové CAS v Dolní Poustevně

V pátek 21. července jsme se byli podívat na slavnostní předání nové hasičské cisterny pro naše kolegy z města Dolní Poustevna. Vozidlo TATRA jim dodala firma THT Polička.

24.6. soutěž O zlatou povodňovou lopatu a Memoriál Františka Melky

24. června jsme již tradičně pořádali soutěž O zlatou povodňovou lopatu a Memoriál Františka Melky. Soutěžní klání nám letos pomohl zahájit senátor Michael Canov. Hlavní soutěží bylo již tradiční pytlování, stavba protipovodňové hráze a sražení kuželů pomocí staré požární stříkačky. Letošní ročník se poprvé, po námětu kolegyní z Chrastavy, soutěžilo ve dvou kategoriích – ženy a muži. Na ceny do soutěže byla použita dotace z Libereckého kraje. Celý den probíhal bohatý doprovodný program pro děti a ukázka vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla. Soutěžní klání bylo zakončeno již tradiční tancovačkou.