Archiv autora: Bohumil

16. 8. požár louky – Heřmanice

Ve čtvrtek 16. srpna byla naše jednotka vyslána na požár louky do Heřmanic, která se vznítila od sekačky traktoru. Do našeho příjezdu se podařilo místní jednotce Heřmanic požár uhasit.

15. 8. požár lesního porostu Pertoltice

Dne 15. srpna byla naše jednotka vyslána na požár lesního porostu do Pertoltic.

3. 8. TATRA už pomáhá občanům

Dne 3. srpna začala pomáhat naše TATRA občanům. V tento horký podvečer jsme alespoň trochu dopřáli našim spoluobčanům chladnější páteční podvečer díky pokropení hlavních silničních tahů v naší obci a osadách. Teď už snad jen, aby se podařil sehnat materiál na přístřešek a my jí mohli za odměnu uklidit pod střechu.

2. 8. Spadlý strom přes komunikaci

Dne 2. srpna vyjela naše jednotka na spadlý strom přes komunikaci v Poustce. Strom při pádu poškodil datové vedení.

30. 7. požár lesního porostu

Dne 30. července vyjela naše jednotka na požár lesního porostu, který začal hořet od stromu zasaženého bleskem.

23.6. Oslavy 145. výročí založení SDH Višňová

Dne 23. června proběhly oslavy 145. výročí založení našeho sboru dobrovolných hasičů ve Višňové. Akce se vydařila, i když nám počasí příliš nepřálo. Závěrem celé akce bylo vystoupení skupiny Těla, které si všichni přítomní náležitě užili.

Sponzoři akce:

Dinopark
Europe Automotive Holdine Temperatior STV GROUP
KNORR-BREMSE Kohout HS WSB Andělka INSTALA Jan Šeliga
Obec Višňová
Petr Melka
Soukromý zemědělec Alice Erbanová
Liberecký kraj
ŠKODA AUTO T-Mobile PEPCO Velkopopovický Kozel
Jaroš Propagace
GLOBUS MOCCA MOCCA
Centrum Babylon Fenestra Wieden

31.5. Dopravní nehoda cyklisty s osobním automobilem

Dne 31. května byla naše jednotka vyslána na pomoc k dopravní nehodě cyklisty s osobním autem, která se stala v naší obci. Předem bych chtěl velmi poděkovat našim občanům, kteří u zraněné osoby setrvali do našeho příjezdu a neváhali ani použít své svršky pro zajištění komfortu zraněného. Jeden člen naší jednotky byl na místě bezprostředně po nehodě a začal podávat zraněnému první pomoc za použití autolékárničky z vozu. Další členové dorazili na místo během několika minut a začali okamžitě s odbornou předlékařskou pomocí. Po příletu letecké záchranné služby byl zraněný předán do péče lékařů.

Opět se ukázalo, jak moc je důležité, aby naše jednotka měla předurčenost na dopravní nehody, jelikož v opačném případě bychom pravděpodobně nebyli ani povoláni. Díky tomu jsme mohli v krátké době ošetřovat zraněného a být podporou všem přítomným, kteří vám mohou říci, jak nekonečně dlouho ubíhají minuty do příjezdu záchranářů.

Cyklisté, používejte PŘILBU!

Pozn. Vzhledem k citlivosti celé události jsme nepořizovali žádné fotografie z místa události a vzhledem k tomu nebudou ani zveřejněné.

15.5. požár objektu v Jindřichovicích

Dne 15. května byla naše jednotka povolána k likvidaci požáru skladu dřevní štěpky v Jindřichovicích. Jednotka na místě prováděla doplňování cisteren a pomáhala s dohašováním.

12. 5. HELICOPTER SHOW 2018

V sobotu ráno jsme zahájili letošní HELICOPTER SHOW ukázkou vyprošťování osob z havarovaných vozidel v součinnosti s asociací dobrovolných záchranářů ČR . Po dopolední ukázce jsme se připravovali na hlavní bod odpoledního programu, kterým byla opět hromadná dopravní nehoda. V letošním roce se jednalo o nehodu dvojice patrových autobusů, z nichž jeden začal po střetu hořet, dále zde bylo několik osob uvízlých v osobních automobilech. Celou ukázku nehody doplňoval útěk přepravovaných osob z eskortního vozu doprovázený střelbou zásahové jednotky. Zraněné osoby byly transportovány sanitními vozy a některé i v podvěsu helikoptér. Naše jednotka nakonec provedla vyčištění pojezdové dráhy od patron zásahové jednotky, tak aby nebyl ohrožen rychlostní závod Karla Abrahama s helikoptérou a sportovním vozem.

Video z hromadné nehody