Archiv autora: Bohumil

28. 3. Výcvik plnění závěsných vaků pod vrtulníkem

28. března se naše jednotka zúčastnila výcviku plnění závěsných vaků pod vrtulníkem. Výcvik probíhal na letišti v Hodkovicích nad Mohelkou.

28. 3. Námětové cvičení na požár ZŠ Višňová

28. března proběhlo námětové cvičení na požár elektroinstalace v budově základní školy ve Višňové. Při námětovém cvičení se děti učily, jak správně použít improvizované ochranné prostředky do příjezdu složek IZS. Po příjezdu jednotek se začala provádět evakuace dětí za pomoci výškové techniky a vyváděcích masek.

28. 3. odstranění čapího hnízda

Dne 28. března jsme na žádost OÚ odstranili staré čapí hnízdo, kterému již v loňském roce naši čápi nedůvěřovali. Při této náročné činnosti nám pomáhali kolegové z Frýdlantu se svojí výškovou technikou.

11. 3. výcvik záchrany osob z ledu

11. března jsme se zúčastili výcviku záchrany osob z ledu. Výcvik vedli instruktoři z HZS Liberec. Díky tajícímu ledu jsme si mohli vyzkoušet, jak je komplikované a fyzicky náročné dostat ze stále se propadajícího ledu osobu a ještě sebe jako záchranáře.

10. 3. čerpání vody ve Višňové

Dne 10. března byla naše jednotka vyslána k čerpání vody ve sklepu RD. V domě došlo k porušení vodovodního potrubí a unikající voda protékala do sklepa, kde byl umístěn hlavní uzávěr. Naše jednotka provedla uzavření vodovodní přípojky a následně odčerpání vody ze sklepu. Dále jsme provedli hrubé vymetení vody z obytného přízemí, kde voda dosahovala cca 10 cm.

8. 1. Kropice nám dala sbohem!

Dne 8. ledná se nám definiftivně rozbila naše Kropice. Aktuální technický stav a stáří vozidla je havarijní a investice do oprav by významně přesahovala cenu samotného vozidla. Vzhledem k těmto okolnostem se vedení obce spolu s velitelem jednotky dohodli, že se vozidlo definitivně odstaví z výjezdu. Pro naši jednotku to znamená, že v současné době operujeme v katastru naší obce pouze s 2 500 litrů vody. Pro představu, tento objem vystačí při standardním požárním útoku zhruba na 8 minut hašení.

5.1. čištění přítoku koupaliště JUTA Višňová

Naše jednotka byla oslovena vedením společnosti JUTA s prosbou o pomoc při čištění přítoku bývalého koupaliště. Členové jednotky prováděli čištění v pátek 5. ledna až do pozdních hodin, kdy se nám to podařilo. Záměrem celé akce je vytvoření kluziště pro děti a dospělé (pokud bude mrznout 🙂

9. 12. dopravní nehoda Habartice – Černousy

Dne 9. 12. vyjela naše jednotka k nahlášené dopravní nehodě se zraněním na komunikaci Habartice – Černousy. Jednotka po příjezdu na místo události provedla zajištění vozidla a vyčkala s řidičem do příjezdu ZZS a HZS Raspenava.

PF 2018

25. 11. výcvik ve flashover kontejneru v Raspenavě

Dne 25. listopadu jsme absolvovali odborné školení ve flashoverovém kontejneru na stanici HZS Raspenava. Při výcviku jsme procvičovali techniky 3D hašení a učili se pozorovat a rozpoznávat nebezpečné doprovodné jevy požárů.