Archiv rubriky: Nezařazené

28. 3. Námětové cvičení na požár ZŠ Višňová

28. března proběhlo námětové cvičení na požár elektroinstalace v budově základní školy ve Višňové. Při námětovém cvičení se děti učily, jak správně použít improvizované ochranné prostředky do příjezdu složek IZS. Po příjezdu jednotek se začala provádět evakuace dětí za pomoci výškové techniky a vyváděcích masek.

6.10. požár RD v Habarticích

6. října vyjela naše jednotka na požár rodinného domu v Habarticích.

4.6. Exhibice přípravek v Košťálově

6. června se naše přípravka zúčastnila exhibičního klání v Košťálově a předvedla scénku s použitím simulovaného AED (automatický externí defibrilátor).

2.8. Dopravní nehoda Pertoltice – Habartice

2. srpna byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě na silnici z Pertoltic do Habartic. Jednotka na místě provedla protipožární opatření a odpojení LPG. Následně zajistila řízení dopravy.

27.7. Povodeň

Dne 27. července ve 4:05 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednotka provedla uzavření propustků a začala s monitoringem řeky. Po půl šesté začaly přijíždět na pomoc ostatní jednotky. Aktuálně v 8:10 byla dosažena kulminace hladiny a řeka začala pozvolna klesat.

Helicopter show 2017 Hradec Králové

O víkendu 13. května jsme se opět zúčastnili akce Helicopter show na letišti v Hradci Králové. Prováděli jsme v součinnosti se složkami IZS ukázku hašení a vyprošťování zraněných osob při hromadné nehodě. Velkým zpestřením pro nás byl figurant o kterého se naše jednotka postarala. Figurantem byl náš reprezentant v MotoGP Karel Abraham, který celý zásah natočil na svůj mobilní telefon:

  1. část: https://www.facebook.com/KarelAbraham17/videos/1384371914975722/
  2. část: https://www.facebook.com/KarelAbraham17/videos/1384377108308536/

Video z nehody:

12.3. požár technické místnosti v Minkovicích

Dne 12. 3. vyjela naše jednotka ve večerních hodinách k požáru technické místnosti RD v Minkovicích. Po příjezdu jednotky na místo události byl již požár zlikvidován majitelem domu za pomoci dvou práškových hasicích přístrojů. Jednotka provedla dohašení a likvidaci místa události. Majitel domu byl předán ZZS LK kvůli nadýchání splodin.

PF 2017

16. 12. dopravní nehoda dodávky a nákladního vlaku

Dne 16. 12. v dopoledních hodinách byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě dodávky a nákladního vlaku v Minkovicích. Po příjezdu jsme provedli zajištění místa události včetně protipožárních opatření a asistovali ZZS.

2.9. likvidace bodavého hmyzu – Višňová

Naše jednotka byla požádána o likvidaci bodavého hmyzu ve dvou domech v obci Višňová. Jednotka vyčkala soumraku, kdy již byla většina obyvatel hnízda uvnitř, pak provedla shození hnízda do pytle a následný odvoz na odlehlé místo u lesa. Zde byl hmyz vypuštěn.