Archiv autora: administrator

9. 9. TYP UDÁLOSTI: POŽÁR – DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Ve dnech 7. 9. a 8. 9 . naše jednotka vypomáhala při nácviku vyšetřování ZPP.

8. 6. Technická pomoc – nakloněný strom nad komunikaci

Jednotka vyrazila k odstranění stromu, který byl nebezpečně nakloněný nad komunikaci vedoucí k bytovkám v Poustce. Po odstranění nebezpečného stromu a uklizení komunikace se vrátila na základnu.

22. 4. 2016. Požár zděné chalupy

Jednotka byla vyslána na požár domu do obce Heřmanice, část Kristiánov. Po příjezdu jednotky na MU byli členové v DT nasazeni na požářišti na střídání zasahujících hasičů a CAS prováděli kyvadlovou dopravu vody na MU. Jednotka se řídila poveli VZ. Naše jednotka prováděla zabezpečení tekutin ze zásob jednotky v CAS 24 K (40 lahví/ 0,5 l ) Po lokalizaci byla naše jednotka vyslána zpět na základnu.

Krásnoleský viceboj

Dne 16.4.2016 jsme se s dětmi zúčastnili soutěže v Krásném Lese, kde soutěžilo družstvo přípravek, mladších žáků, družstvo starších žáků a jednotlivci v kategorii dorostenců. Dětem se na soutěži líbilo. Vyhrály spousty cen a sladké perníkové medaile.

21. 3. 2016 Den IZS

Dne 21. 3 2016 jsme se účastnili s naší technikou na dni IZS na ZŠ a MŠ Višňová.

 

31. 3. 2016 Dopravní nehoda – úklid vozovky

Jednotka byla vyslána KOPIS LK na DN do obce Pertoltice, Při příjezdu se na MU nacházela PČR Frýdlant a vzápětí dorazila jednotka PS Raspenava, naše jednotka se dále řídila příkazy VZ.

31. 3. 2016 Únik nebezpečných látek – na pozemní komunikaci

Jednotka byla KOPIS LK vyslána na úklid komunikace od ropných produktů z obce Předlánce směrem na Pertoltice. Jednotka provedla zasypání nabezpečných úseků až do obce Pertoltice, kde skvrny končily. KOPIS LK vyslal jednotku na MU s CAS 24, která z technických důvodů nemohla vyjet na místo zásahu, proto členové naložily sorbent do VEA 1 a vyjeli na MU nevyžádanou technikou a po časovém limitu daném na výjezd jednotky.
Na zasypání komunikace bylo použito 160 kg sorbentu Eco-dry,

Cestování v čase

Třetího dubna se naši mladí hasiči vydali časem do pravěku. Navštívíli Dinopark v Liberci.

24. 2. 2016 Vítání jara

Dnes děti z Višňovské školy a školky přivítali jaro spálením Moreny před hasičárnou.